Friday, Mar 23, 2018
HomeАНТИСТРЕСХуманостХуманитарен концерт во „Метрополис“: Естрадата се сплоти за помош на поплавените

Хуманитарен концерт во „Метрополис“: Естрадата се сплоти за помош на поплавените

humanitaren-koncert

Утре, вторник, во „Метрополис арената“ во Скопје, ќе се одржи голем хуманитарен концерт за поплавените. На концертот ќе настапат голем број музички имиња како од поп така и од фолк музиката. Цената на билетите е симболична, 200 денари, а истите можат да се набават и на mktickets.mk и на продажните места: Југотон, Универзална сала, Тобако МПМ пресс, Тобако 2 Скопјанка, Тобако Дрво декор, Тобако Гоги Драчево, Нептун во Сити мол, Нептун на стадион, Нептун кај Бриколаж и Њу тобако во Охрид. Концертот почнува во 20 часот и предвидено е да трае до 23 часот.