Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАДенеска одличен топол ден за поминување во природа

Денеска одличен топол ден за поминување во природа

Денеска не очекува сончево и топло време со слаб ветер од југоисточен правец. Утринските температури ќе се движат од 9 до 18 степени, а дневните од 32 до 37 степени.

Во Скопје слично време со утрински температури до 16 степени, а дневни до 37. УВ индекс 7.