HomeДЕНЕШНАЕкономија"Cigaretteprices": Листа на земји со најскапи цигари

"Cigaretteprices": Листа на земји со најскапи цигари

Веб сајтот Cigaretteprices ја обнови својата листа со цени на едно пакување цигари во различни земји од светот.

Австралија со 13,9 евра од кутија е земјата со најскапи цигари, а веднаш зад неа се наоѓаат Норвешка (13,3 евра) и Нов Зеланд (11,8 евра). За разлика од нив, во Киргистан, Камбоџа или на Филипините можете да купите кутија цигари за 0,7 евра.

Smoking-CigarettesПогледнете ја комплетната листа:

Австралија – 13,9 €
Норвешка – 13,3 €
Нов Зеланд – 11,8 €
Њујорк (САД) – 11,0 €
Велика Британија – 9,7 €
Ирска – 9,6 €
Бермуди – 9,4 €
Хаваи – 9,1 €
Масачусетс (САД) – 9,1 €
Аљаска (САД) – 8,6 €
Канада – 8,0 €
Конектикат (САД) – 7,8 €
Род Ајленд (САД) – 7,8 €
Сингапур – 7,6 €
Лихтенштајн – 7,4 €
Швајцарија – 7,3 €
Франција – 7,3 €
Исланд – 7,3 €

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com