Friday, Mar 23, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаЗагина 13 годишно момче, друго на Карил по несреќа со трактор

Загина 13 годишно момче, друго на Карил по несреќа со трактор

Загина 13-годишно дете загина во несреќа во велешкото село Бузалково, кај месноста Врбица, кога трактор полн со деца се превртел и излетал од патот. Тракторот бил управуван од врсник на загинатото дете. Повредени се уште четири деца. Едно од нив е пренесено на КАРИЛ во Скопје.

Несреќата се случила околу 16:30 часот. Загинатото дете заедно со уште две деца било седнато на предниот дел од тракторот, други четири деца се возеле во приколката.

Полицијата изврши увид, а телото на загинатото момче е предадено на семејството.