Saturday, Apr 27, 2024
HomeФЕР ПЛЕЈФудбал(Видео) Луд натпревар во МЛС лигата. Две годишни времиња за само 90мин!

(Видео) Луд натпревар во МЛС лигата. Две годишни времиња за само 90мин!

Во Солт Лејк Сити времето е очигледно многу променливо. Всушност, за време на натпреварот помеѓу Реал Солт Лејк и Ванкувер Вајткепс гледавме две годишни времиња во две полувремиња.

Првото беше сосема ведро, за да по дваесет минути почна да врне снег. На почетокот на вториот дел од играта, целосна промена теренот стана покриен со снег, а тоа изгледа и одговараше на играчите од домашниот тим.

Како првите 45 минути завршија без голови. Така во вториот дел екипата на Реал Солт Лејк постигна три гола во стрелците се запишаа Руснак, Мовисијан и Малхоланд. Па така натпреварот под снежна покривка заврши со резултат од 3-0 за домаќинот.