Monday, Mar 19, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТешка сообраќајка на патот Скопје-Гевгелија

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Гевгелија

Една жена го загуби животот, а четворица се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случила на автопатот Скопје-Гевгелија (Кај клучката Демир Капија) околу 6 часот утрово. Автомобил марка ,,Цитроен Берлинго” со српски регистарски таблички излетал од коловозот при што жената загинала на лице место, а повредените со возила  на Итна медицинска помош биле пренесени во медицинскиот центар во Неготино