Tuesday, Mar 20, 2018
HomeГИГА БАЈТСмартфонSony само што се загреа – Доаѓа Xperia C5 Ultra

Sony само што се загреа – Доаѓа Xperia C5 Ultra

xperia-z3-compact-green

Sony Lavander или познат уште како Xperia T4 Ultra нема да биде единствениот ултра смартфон бидејќи Sony Mobile се подготвува за уште еден блеска модел Xperia C5 Ultra кој само што се појави на интернет сајтовите за тестирање.

xperia-T2-Ultra

Според почетните информации Xperia C5 Ultra ќе располага со 5.7 инчен Full HD дисплеј, ќе има екстра шест-јадрен Snapdragon 808 процесор, 3 GB RAM, 32 GB меморија, 16 мегапикселна главна камера, 8 мегапикселна селфи камера, батерија со капацитет од 3300 mAh, а за софтверот секако ќе биде употребена новата Android 5.1 Lollipop верзија.

Промоцијата на Xperia C5 Ultra ја очекуваме во текот на следниот месец.

Извор: telefoni.mk