HomeДЕНЕШНАСончево време за заокружување на неделата

Сончево време за заокружување на неделата

Денешниот последен слободен ден од оваа недела ќе може да го искористите за прошетки бидејќи не очекува сончево и стабилно време со дневни температури до 14 степени, а утринските ќе се движат од 3 до 9 степени. Во текот на денот ќе има мали периоди со заоблачување но, тоа не би требало да биде доволно за врнежи. Во Скопје не очекува слично време со стабилни сончеви периоди и температури до 16 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com