Wednesday, Apr 25, 2018
HomeДЕНЕШНАСончево и топло време

Сончево и топло време

Според временската прогноза денеска во Македонија не очекува сончево и топло време со умерена облачност.  Во северозападните делови во Македонија можен е краткотраен дожд.

Утринските температури ќе се движат од 13 до 21 степен, додека дневните ќе бидат во интервал од 26 до 38 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 21 и максимална дневна до 37 степени.

УВ индексот ќе изнесува 9.