Sunday, Apr 22, 2018
HomeДЕНЕШНАСончево и многу топло време

Сончево и многу топло време

Според временската прогноза денеска се очекув  сончево и топло време  со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд.

Утринските температури ќе се движат од 14 до 21 степен, додека дневните ќе бидат во интервал од 26 до 38 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 21 и максимална дневна до 38 степени.

УВ индексот ќе изнесува 9.