HomeДЕНЕШНАРепубликаСончев есенски ден со облачни периоди

Сончев есенски ден со облачни периоди

Денес не очекува уште еден сончев есенски ден со пријатни температури до 13 степени во текот на денот, но нема да биде толку топло како изминатите денови бидејќи ќе има и мало заоблачување. За денес не се предвидени дождови, а ветерот ќе биде умерен. Во Скопје слично време со минимални 4 и максимални 11 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com