HomeДЕНЕШНАРегионСе сруши авион на хрватското крајбрежје

Се сруши авион на хрватското крајбрежје

Кај хотелот „Ресник“ во близина на Сплит, денеска околу 17.30 часот се сруши спортски авион со два члена на екипажот. Едниот член загинал, а вториот се наоѓа во тешка здравствена состојба. Наводно, преживеаниот е со скршеници на рацете и нозете. Подетални информации за падот на авионот се очекуваат во текот на утрепниот ден.

ФОТО/dalmacijanews.hr

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com