Sunday, Jun 17, 2018
HomeГИГА БАЈТСмартфонОткриен iPad mini 4 – Најдоброто во мало пакување

Откриен iPad mini 4 – Најдоброто во мало пакување

iPad-Mini-4

Apple ја повлече од продажба првата генерација на таблетот iPad mini кој беше еден од најуспешните и дојде како одличен одговор на малите Android таблети. Сега, Apple е подготвен за сосема ново поглавје со iPad mini 4 со кој ќе мора да понуди поголемо ниво на иновативност доколку сака да ги задржи купувачите.

iPad-MIni-Black

Првите детали за iPad mini 4 откриваат дека таблетот ќе има 7.9 инчен 2K HD дисплеј, ќе работи на нов 64 битен А9 процесор со најнова 14 nm технологија, 2 GB LPDDR4 RAM меморија, со 8 мегапикселна главна камера и новитети во софтверот кои ќе бидат доставени директно преку iOs 9 системот. Промоцијата на iPad mini 4 ја очекуваме кон октомври или ноември, а друштво ќе му прави најверојатно и долго најавуваниот iPad Pro со 12 инчен дисплеј,

Извор: telefoni.mk