Monday, Apr 23, 2018
HomeДЕНЕШНАПроверете какво време не очекува денес

Проверете какво време не очекува денес

vreme 3

Временската прогноза вели дека денеска ќе имаме сончево и топло време, но на одредени места се очекуваат облачни периоди со можност за врнежи од дожд. Највисоки температури се очекува да бидат измерени во Струмица (30°C), Гевгелија (31°C) и Куманово 29°C.Во Скопје се очекува сончево време со температура која ќе се движи од 14 до 28 °C. Ќе дува северозападен ветер со брзина од  19 km/h