HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаОбезбедувачи претепале гости пред кумановски ноќен клуб

Обезбедувачи претепале гости пред кумановски ноќен клуб

Вчера во Куманово се случила голема физичка пресметка меѓу обезбедувањето на ноќен клуб кое не сакало да пушти четири лица на возраст од 39 до 44 години по што меѓу нив дошло до вербална расправија која избувнала во тепачка. Обезбедувачите С.М (38), Б.Т (32) и М.Б (31) заради тоа си заработија кривична пријава за насилство.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com