Thursday, Apr 26, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаНовинарката Сузана Тодоровска Павловска загина во сообраќајката кај ТЦ ,,Зебра"

Новинарката Сузана Тодоровска Павловска загина во сообраќајката кај ТЦ ,,Зебра"

Жртвата од сообраќајната несреќа која се случи синоќа  пред ТЦ ,,Зебра” е Сузана Тодоровска Павловска, новинар во вотриот програмски сервис на Македонското радио.

Павловска им подлегна на повредите откако во неа удрило патничко моторно возило ,,опел  корса”. В он есреќата  возилото излегло надвор од коловозот, удрило во метална ограда, скали и во излог од еден од локалите на улицата „Народен фронт“.

Сузана Тодоровска Павловска е родена на 30 март 1965 година во Скопје. Дипломирала на Филозофскиот факултет, Институт за психологија, а од 1991 година редовно беше  вработена во вториот програмски сервис на Македонското Радио