Saturday, Jun 16, 2018
HomeДЕНЕШНАНе очекува топло и спарно време

Не очекува топло и спарно време

Од денеска повторно жешко и спарно време низ земјава. За разлика од вчера кога попладневните часови беа зафатени со невреме и силен ветер, денеска се очекува ставилно време со сосема мала облачност во текот на денот.

Максималната температура ќе има достигне околу 37°С низ котлините во северниот регион. Југозападниот крај очекува максимална температура околу 34°С, а на југоисток таа ќе има вредност околу 38°С. Во Скопје ќе биде претежно сочнево со мала облачност. Највисоката дневна температура ќе достигне до 37°С. УВ индекс:9