HomeДЕНЕШНАСкопјеЛДП обвинува: Градската плажа е промашена инвестиција

ЛДП обвинува: Градската плажа е промашена инвестиција

Либерално демократската партија вели дека уривањето на таканаречената градска плажа на кејот на Вардар покажува дека залудно се потрошени значајни средства и станува збор за комплетно промашен проект на градот Скопје.

Од град Скопје пак потенцираат дека градската плажа „Камен мост“ престана да функционира поради градежните работи кои се одвиваат на овој потег на реката Вардар. Пред нејзиното затворање, целокупната урбана опрема и елементи кои можеле да бидат отстранети, се демонтирани без оштетувања и доставени во депоата на градските јавни претпријатија.

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com