Wednesday, Apr 8, 2020
HomeДЕНЕШНАСветКристијано Роналдо го честита Курбан Бајрам

Кристијано Роналдо го честита Курбан Бајрам

c-ronaldo

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо им го честита на муслиманите големиот празник Курбан Бајрам со желби да го поминат во мир и благослов. Португалскиот ас е познат и по својот хуман ангажман во Палестина и неодамнешната посета на Мороко каде со својот син се сликаше во традиционална арапска носија.