Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

vreme

Денеска претпладне ќе биде умерено облачно, на североисток со услови за краткотраен дожд. Попладне ќе биде променливо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во северните и источните делови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17 степени, а дневната ќе достигне максимални 29 степени. УВ индексот ќе има вредност 6.

Во Скопје претпладне ќе биде променливо облачно со услови зa слаб дожд, а попладне ќе биде нестабилно со можност за пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 15 до 26 степени.

HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

Денеска не очекува сонце со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб, умерен ветер од северен и северозападен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервал од 12 до 19, а дневната од 23 до 29 степени. УВ=6

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе достигне до 26 степени.