Wednesday, Apr 18, 2018
HomeДЕНЕШНАЕкономијаiPhone 6s сo Rose Gold боја е огромен хит

iPhone 6s сo Rose Gold боја е огромен хит

Apple изгледа дека повторно ќе сруши рекорди со продажбата на iPhone 6s бидејќи резервациите покажуваат каде оди најголемиот интерес, а тоа е за новата Rose Gold боја што во премиум класата на iPhone за прв донесува поголем колорит.

apple-iphone-6s-6s-plus-

Лани Apple за прв пат го промовираше златниот iPhone 6 кој растури со над 50 милиони продадени телефони, па слични бројки се очекуваат и оваа година. Што мислите вие која боја најмногу му прилега на iPhone 6s – црна, сива, златна или розева.

Извор: telefoni.mk