HomeДЕНЕШНАРегионВИДЕО: Храбар пилот слета низ густата магла во Сараево

ВИДЕО: Храбар пилот слета низ густата магла во Сараево

Густата магла во Сараево придонесе само најхрабрите пилоти да можат да слетаат на аеродромот во овој град.
Еден од нив е пилот на компанијата „Луфтханза“, кој полетал до Минхен на 22. декември. Според приказните на патниците, тој рекол во Сараево ќе слетаат „на среќа, па што сака нека биде“.

Меѓутоа авионот безбедно слетал, а патниците го поздравиле храбриот полот со громогласен аплауз.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com