Wednesday, Apr 25, 2018
HomeДЕНЕШНАДенеска не очекуваат повисоки температури

Денеска не очекуваат повисоки температури

Денеска не очекува претежно сончево и релативно топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервал од 8 до 17, а дневната од 25 до 32 степена. УВ индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 30 степени.