HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаВолк нападнал овчар во скопско Љубош

Волк нападнал овчар во скопско Љубош

Волк нападнал жител на скопското село Љубош. Тој додека ги хранел овците го забележал волкот, а обидувајќи се да го избрка, за малку не настрадал. Во нападот, тој со секира го убил волкот. 58-годишниот бил пренесен во болница, а во моментот се наоѓа на максилофацијална хирургија. Тој и неговото семејство се уште се во шок.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com