Sunday, Jun 17, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈФудбал(Видео): Деби голот на Жерард во МЛС лигата

(Видео): Деби голот на Жерард во МЛС лигата

Лос Анџелес Галакси стартот на сезоната го започна со убедлива победа против Сан Хозе со резултат 5:2.

Интересен момент за проследување беше деби настапот на Стивен Жерард кој помина и подобро од очекуваното – постигна еден од петте голови за Галакси, изнуди пенал и асистенција до Роби Кин кој натпреварот го запечати со хет – трик.

YouTube каналот на ЛА Галакси постираше одлично видео, на кое е прикажан одличниот погодок на Жерард во 37. минута.