Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЕкономијаБензините и дизелот со поевтини цени од полноќ

Бензините и дизелот со поевтини цени од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ги објави новите малопродажни цени на нафтените деривати чија важност започнува од полноќ.

Имено, бензините поевтинуваат за еден денар, а дизелот за половина денар, па така ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе чини 70,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 72,5 денари за литар и дизелот ќе се продава по цена од 53 денари за литар.