Thursday, Apr 26, 2018
HomeДЕНЕШНАСветАвион принудно слета: Србинка починала на летот Пекинг-Москва

Авион принудно слета: Србинка починала на летот Пекинг-Москва

avioni

Авион Ербас А330-300 кој денеска летал на линијата Пекинг-Москва, принудно слетал откако една државјанка од Србија В.Ц. (57), ненадејно починала за време на летот.

Авионот непланирано слетал во Новосибирск, откако на една жена и се слошило. По слетувањето на аеродромот, лекарите констатирале смрт на патничката.

Починатата патничка била од Ниш.