Friday, May 24, 2024
HomeАНТИСТРЕСПатување(Видео) Ѕирнете во Nihiwatu Resort, најубавиот хотел во светот

(Видео) Ѕирнете во Nihiwatu Resort, најубавиот хотел во светот

Овогодинешните награди за најдоброто од туризмот „Травел“, го поставија луксузното островско одморалиште „Nihiwatu Resort“, лоциран на островот Самба во Индонезија, како најдобар хотел во светот за 2016 година.

Ова прекрасно место располага со 32 вили, од еднособни чија цена е 650 долари за вечер, до вила со пет спални каде ноќевање чини до 12.000 долари.

indonezija hotel2

„Луксузот во индустријата на угостителството се промени“, изјави сопственикот на ова одморалиште, Крис Бурч. „Тоа е сега многу повеќе од префинети детали. Сега тоа се персонализирани патувања, авантури, неочекувани искуства и љубопитност за откривање на непознатото. Имавме многу среќа и успешно го претставивме она што сакаме да го понудиме во нашиот иновативен концепт“.