Tuesday, Jun 15, 2021
HomeРЕФЛЕКТОРФилмВечерва се доделуваат Еми наградите, „Game of thrones“ главен фаворит!

Вечерва се доделуваат Еми наградите, „Game of thrones“ главен фаворит!

Церемонијата на доделувањето на Еми наградите за телевизиска продукција ќе биде одржава вечерва во Лос Анџелес, а меѓу фаворитите е повторно серијата „Game of thrones“ која би можела да ја освои оваа награда по 36 пат по ред. Познатата серија освои 35 Еми награди во периодот од шестте сезони на прикажување на телевизијата „HBO“.

dzimi-kimel

Церемонијата ќе ја води комичарот Џими Кимел додека наградите ќе ги врачуваат бројни актери како Клер Денс, Кифер Сатерленд и Тина Феј. Наградата Еми се смета за еквивалентно престижна како и освојувањето на Оскар.

nagrad%d0%b0-emi