Monday, Aug 2, 2021
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаУбиено 17 годишно момче на Матка

Убиено 17 годишно момче на Матка

Младо момче прободено со нож на скопска Матка. Според првичните информации, момчето се степало со друго момче, две години постаро од него, по што двајцата извадиле ножеви, а 17 годишникот настрадал веднаш по убодот. Настанот се случил попладнево околу 15 часот, а полицијата работи на расветлување на случајот.