Monday, Oct 2, 2023
HomePosts Tagged "Зидан"

Фудбалерот на Франција, Зинедин Зидан ги следи политичките збиднувања во неговата татковина и јавно апелираше на вториот круг од претседателските избори закажан за 7 мај, народот да не гласа за претседателскиот кандидат на десницата, Мари Ле Пен. По ова, Ле Пен експресно му одговори на спортистот: „Зидан може да дели

Read More

Реал Мадрид наскоро би можел да се засили со везниот фудбалер на репрезентацијата на Франција. Се чини дека од трасферот на Пол Погба во Реал Мадрид нема да има ништо, па Зидан се сврте кон својот друг сонародник од редовите на Лестер Сити. Се споменуваше

Read More