Tuesday, Jun 25, 2024
HomePosts Tagged "живо"

Полицијата во Кливленд трага по маж, за кој постои сомневање дека убил човек и дека злосторството го пренесувал во живо преку Фејсбук. Полицијата наведува дека осомничениот подоцна објавил уште една видео снимка на социјалната мрежа, тврдејќи дека убил и други луѓе. Наредникот Џенифер Чач изјави дека

Read More

Резултатите од обдукцијата на јавното обвинителство покажуваат дека студентката Т.И. живо го фрлила своето новороденче во корпа за отпадоци во тоалетот на граничниот премин Табановце при патување за студентска екскурзија. Бебето го покрила со хартија и се вратила во автобусот, а подоцна била прегледана во

Read More

Јавувањето во вести во живо е стресна работа. Никогаш не знаеш кој ќе влета од зад тебе. Сме виделе низа случувања додека репортерот известува во живо и најчесто се смешни. Но, овој пат не е така. Репортерката на каналот Телемундо 62, Ирис Делгадо додека известувала,

Read More

Новак Ѓоковиќ го круниса крајот на сезоната на најдобриот можен начин. Четвртата титула во низа на завршниот Мастерс во Лондон, каде го порази Роџер Федерер со 2:0 во сетови е доволен доказ дека само го докажува епитетот на тениски рекет број еден во светот. Напорните тренинзи

Read More