Sunday, Jun 4, 2023
HomePosts Tagged "жена"

Во циркус во Чешка се случи тежок инцидент откако еден од слоновите кој се користи во претставата ја повредил жената која била задолжена за неговото хранење, соопшти полицијата. Слонот со сурлата ја подигнал жената и ја фрлил на земја, наведува полицијата. Жената е оперирана по инцидентот,

Read More

риесет и шестгодишната, Александра Илиевска од Пробиштип во текот на овој месец треба да замине на операција во Русија. Таа има Myopia alta degenerative – воспаление на очите, за чие лечење нејзиното семејство нема доволно средства. Минатата година оваа жена била оперирана, но потребна е

Read More

Утринава во Битола се случила тешка сообраќајна несреќа кога возило Фолксвагед пасат удри во дрво, информираа од Основното јавно обвинителство. Од силината на ударот на лице место животот го загуби совозачот, 44 годишна сопруга на возачот на автомобилот. Возачот, 49 годишен жител на Крани, преспанско со

Read More

Вчеравечер, околу полноќ, млад скопјанец е повреден намерно со автомобил бидејќи сакал да и помогне на жена која викала од возило. Имено, К.К. додека се движел по улицата Франклин Рузвелт со уште двајца негови другари забележал како, од „крајслер“ во кое имало повеќе лица, непознато женско

Read More

Седумдесет и едногодишна жена од Куманово се води за исчезната и нејзиното семејство активно ја бара, но засега безуспешно. Последен пат жената била видена завчера околу 22 часот кога се движела по улицата „Тоде Думба“ кон населбата Гоце Делчев. Има кратка смеѓа кратка коса со средна

Read More

Во Ница, еден од 15 француски градови во кои властите го забраниле носењето на буркини, полицијата и напишала пријава на една муслиманка поради носење на овој костим и ја присилила да ја соблече. На фотографијата јасно се гледа дека еден од полицајците и наредува на

Read More

Генералниот сектретар на Обединети нации Бан Ки-мун изјави дека сака неговиот наследник да биде жена, што би било првпат од формирањето на Светската организација. Тој наведе дека за изборот на жена за генерален секретар на ОН ќе решава 15-члениот Совет за безбедност. Досега за наследник на

Read More

Жена од Стајковци на возраст од 36 години завршила на Токсикологија откако испила детергент по грешка наместо сок од шише кое било во пакетите доставувани како хуманитарна помош. „Шишето било на маса и таа жедна помислила дека внатре е сок, затоа што шишето беше исто како

Read More

Млада жена од Такар, Авганистан преживеала невидена тортура од својот сопруг кој постојано ја претепувал иако била бремена, а во тоа му помагале сестрата и мајката. Жената од физичките напади го изгубила бебето, а била и понижувана со бричење на косата и осакатување на гениталиите.

Read More