Tuesday, Jun 15, 2021
HomePosts Tagged "запали"

Патничко моторно возило се запалило на магистралниот пат А2 во близина на селото Страцин, соопштуваат од АМСМ. Сообраќајот на овој пат е во прекин. Од Министерството за внатрешни работи се уште нема информации дали има повредени или загинати лица и што точно се случило. Повеќе

Read More

Припадници на „Исламска држава“ во ирачкиот град Мосул убија 19 девојки од курдско потекло. Очевидец раскажува дека убиството е извршено на 2 јуни на еден од плоштадите во центарот на Мосул. „Казнети се поради нивното одбивање да станат робинки на борците за калифатот”, објасни локален

Read More

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи во недела наутро во близина на Стара рампа во Кисела Вода. До несреќата дошло кога возачот управувајќи го возилото со голема брзина, изгубил контрола и удрил во столб на улично осветлување, по што автомобилот се

Read More

Трагедија во турската провинција Дијарбакир. Во училиште полно со деца денеска избувнал пожар во кој загинаа шест деца, јави „Анадолија“. Во несреќата во селото Карадак на југоисток во државата повредени се уште шест ученици. Причина за пожарот е најверојатно спој во електричната инсталација, додава „Анадолија“ во

Read More

Шешељ повторно ја запали шаховницата. Околу 300 поддржувачи на Српската радикална партија протестирале синоќа пред хрватската амбасада во Белград поради годишнината на Олуја, а Војислав Шешељ го запалил хрватското знаме. Лидерот на српските радикали порачал дека веќе 20 години со Србија владеат „ненародни режими“ кои,

Read More

Гром удрил во близина на куќи во Штип попладнево. Се запалила сува трева во повисокиот дел на градот, кај тврдината Исарот, но жителите ја повикале противпожарната екипа. Опожарувајќи ја сувата трева, а потпомогнат од ветрот, огнот бргу се проширил на првите куќи во подножјето на

Read More

Мерцедес со скопски регистарски таблички се преврте и запали попладнево на автопатот Градско-Скопје. На два километри од мотел Македонија, околу 14.30 часот се случила сообраќајката, кога скопјанецот возејќи го автомобилот, изгубил контрола и се превртел. Според информациите од СВР Велес, најверојатно пукната гума била причината

Read More