Sunday, Aug 1, 2021
HomePosts Tagged "запалено"

Српското знаме беше запалено денеска во Хрватска, каде се славеше воената акција „Бура“ во која од таа земја беа протерани повеќе од 250.000 Срби. Откако припадниците на Деветата воена HOS утринава пред очите на полицијата го величеа злосторничиот усташки режим во попладневните часови продолжија со

Read More

Знамето на НАТО гореше во Црна Гора. Непознати сторители синоќа го запалиле знамето на НАТО поставено на влезот во Цетиње, јави радио телевизија Црна Гора. Тоа беше поставено покрај црногорското и знамето на Европска унија. Претседателот на Движењето за неутралност, Марко Милачиќ, на „Фејсбук“ напиша дека

Read More

Доцна синоќа во 3.30 часот во Прилеп на улицата „Шар Планина“ поточно во дворот од куќата, сопственост поранешниот градоначалник на Прилеп, Сашо Пирганоски, непознат сторител истурил запалива течност врз неговото возило „цитроен ксара“ по што автомобилот целосно бил опожарен. Од страна на пожарникарите од Прилеп пожарот

Read More

Големи пламени јазици вчера надвиснаа над Расадник во скопската населба Кисела Вода. Иако противпожарните екипи успеаја да интервенираат навреме, последиците се големи. Со оган беше зафатена површина од околу 200 на 100 метри и изгорена е сува трева. Станбени објекти, за среќа, не се опфатени. Погледнете ја оваа

Read More