Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "замена"

Погледнете го ова видео и видете како би изгледал денот доколку ги замениме нашите „родови улоги “. [video width="400" height="400" mp4="http://pozitiv.mk/wp-content/uploads/2017/06/18520788_469395396734258_5513863106045935616_n.mp4"][/video]

Read More

Игор Џамбазов ќе биде замена за Владо Јовановски во втората сезона на комедичната ТВ серија „Преспав“ која се емитува на ТВ Телма, но продуцентите освен најавата не открија зошто се решиле на ваков потег. Тоа беше доволно на социјалните мрежи да се прошират информации дека

Read More

Претседателската кандидатка Хилари Клинтон покрај проблемите со Доналд Трамп кој изрази сомнежи дека нема енергија за кампањата, сега има проблеми и со својата Демократска партија чии угледни членови размислуваат превентивно да се постави резерва доколку нејзините здраствени проблеми се влошат или доколку истражните органи поднесат

Read More

Го планираа заминувањето на еден од најдобрите дефанзивци, а сега пронајдоа нов. Евертон дефинитивно знае како да скопува бизниси, доколку се остварат сите бонуси во договорот на Џон Стоунс Евертон ќе заработи 54 милиони фунти, што ќе биде најскап трансфер за дефанзивец во историјата на

Read More

Јувентус пронајде замена за Погба, а „митскиот“ број ќе го носи нов љубимец на навивачите. Јувентус се подготвува за живот без Пол Погба. Прва мета е Блејз Матуиди бидејќи е јасно дека од Матиќ нема да има ништо. Тие за неговите услуги понудија 25 милиони

Read More

Пол Погба пристигна во Лос Анџелес, таму би требало да ги помине медицинските прегледи, Јувентус и Јунајтед се договорија, па Французинот набргу ќе им се приклучи на новите соиграчи на американската турнеја. Веќе се знае дека ќе го носи бројот 6, а Јуве веќе преговара

Read More

Фудалерот на „Кралскиот клуб“ Матео Ковачиќ кој оваа сезона не се наигра во Реал и би можел да се пресели на „Олимпико“, пренесуваат италијанските медиуми. Според овие шпекулации, се е договорено за едногодишна позајмица на фудбалерот, па хрватскиот везист во наредните денови би требало да

Read More

Како одговор на потребата за постигнување на балансирана исхрана, Хербалајф го овозможува совршеното решение во форма на вкусен, здрав оброк, кој го обезбедува организмот со најважните витамини и минерали, шејкот Формула 1. Формула 1 шејкот е замена за оброк и досега им има помогнато на луѓе

Read More

Многумина зборуваат дека нашите медиуми се преоптеретени со српските натпреварувачки шоуа. Сега пристигна вест дека едно од нив ќе згасне. Но, не се радувајте прерано бидејќи ќе има замена. Директорот на продукцијата „Гранд“ Саша Поповиќ одлучи од септември да го укине шоуто „Ѕвездите на Гранд“,

Read More

Енки Брацај доби суспензија од нејзината телевизија бидејќи прифатила договор за фотосесија за Playboy, па директорот Исмет Дришта решил да ја суспендира поради преголемото негативно внимание од јавноста. Брацај стана интернет сензација водејќи ги вестите со разголено деколте, но нејзината замена Грета Хоџа нема да биде

Read More