Tuesday, Apr 23, 2024
HomePosts Tagged "забава"

Во 2020 година ви го претставивме првото хибридно издание на платформата Терапија одржано во Крушево. Понатаму продолживме со оригинална содржина создадена на различни локации во Македонија. Многумина од вас имавте можност да видите артисти кои изведуваат во живо, но и специјални аудиовизуелни проекти. И покрај тоа

Read More

Win Music Freedom забавите продолжуваат, овој петок  22ри септември, на Средно Водно ќе настапува светскиот суперстар DJ и продуцент Solomun. Заедно со него ќе настапат и Johannes Brecht и Lehar. Скопската публика веќе еднаш имаше можност токму со Solomun да се журка на Средно Водно каде

Read More

Дали некогаш ви се случило да бидете сведок на некој настан што најверојатно никогаш повеќе нема да се случи во вашиот живот. Погледнете ги овие случајности што овие луѓе успеале да ги снимат со камера. [video width="400" height="400" mp4="http://pozitiv.mk/wp-content/uploads/2017/06/19257388_156858614857233_663483721797599232_n-1.mp4"][/video]

Read More

Градскиот плоштад  „Македонија“ во Скопје, во наредните 10 дена традиционално ќе се претвори во театар под отворено небо, а сите посетители ќе имаат можност секојдневно да уживаат во возбудливи точки. Со над 50-тина баскер изведувачи од светот, акробати, жонглери, танчери, магионичари, кловнови и музичари ќе се

Read More

Погледнете го ова видео и видете како би изгледал денот доколку ги замениме нашите „родови улоги “. [video width="400" height="400" mp4="http://pozitiv.mk/wp-content/uploads/2017/06/18520788_469395396734258_5513863106045935616_n.mp4"][/video]

Read More

Ако сте вие едни од тие што редовно го читате вашиот хороскоп, ова видео сигурно ќе ви се допадне. Погледнете ги дванаесетте начини на кои хороскопските знаци не поттикнуваат да експериментираме со нашата шминка.  

Read More

  Музичките фестивали се одличен алтернативен начин да го поминете вашето лето. Добрата музика, новите луѓе и лудите забави се загарантирани, а ваше е само да купите карта и да се подготвите за највозбудливото лето до сега. Овие се некои од најдобрите летни музички фестивали во

Read More

Десеттиот фестивал на виното „Вино Скоп“ ќе се одржи од 28 септември до 2 октомври на градскиот плоштад „Македонија“. Во центарот на Скопје, посетителите пет дена ќе можат да дегустираат квалитетно македонско вино и да уживаат во настапите на македонските музичари Владо Јаневски, „Куку Леле“, Ристо

Read More

Најпопуларната игра на сите времиња, PokѐmonGO стана неверојатен феномен со милиони Андроид и iOS корисници и целосно го освои светот на гејмерите. Недела, 18 септември е празник за сите Pokѐmon ентузијасти. Од 18:30 часот на градскиот плоштад Македонија, Македонски Телеком им овозможува незаборавна авантура во живона

Read More