Friday, May 20, 2022
HomePosts Tagged "Youtube"

JerryRig Everything каналот на YouTube кој ги применува сите вообичаени тестови на издржливост како и неколку екстремни дополнителни тортури на ред за мачење го стави и новиот Galaxy S8 кој овие денови влегува во продажба. Во продолжение погледнете сами низ што се помина Galaxy S8

Read More

Неодамна веста околу социјалната мрежа „Youtube“ се појави на интернет, а сега тоа е и официјално- „Youtube“, покрај платформа за претставување на видео-записи, стана и самостојна социјална мрежа. Каналите на „Youtube“ оваа недела добија опција „Community“ со помош на која корисниците ќе можат да разменуваат

Read More

Видео-снимка на „Youtube“ му помогнало на момче во Соединетите Американски Држави да ја пронајде својата мајка која изчезнала уште во ноември минатата година. Приказната започнала да се развива откако Брук Робертс, кој е познат по друштвените експерименти и шеги кои ги објавува на „Youtube“, објавил

Read More

Компанијата на шведската ѕвезда на популарната социјална мрежа „Youtube“ која се претставува како PewDiePie, во 2015 година имала заработка од 8.1 милиони долари, открива годишниот извештај во Шведска. PewDiePie чие вистинско име е Феликс Кјелберг, е познат по своите хумористични и саркастични коментари на видео-игри. Феликс

Read More

Кристофер Телфорд од Велика Британија успеа да преживеа страшна сообраќајна несреќа откако на патот му излегло возило од спротивната лента, па за да го избегне сврте нагло и неговата Тојота се преврте. Тој целиот инцидент го снимал со камера поставена на челото, па сега на

Read More

Повеќе од 1.000 музичари меѓу кои членовите на групите „Coldplay“, „Abba“, како и легендарниот музичар Стинг упатиле жалба кон Европската комисија дека „Youtube“ и други слични страници им ги зимаат приходите бидејќи нивната музика на сите им е достапна бесплатно. Во писмото вое кое

Read More

YouTube ја поедноставува процедурата за емитување на видеа во живо директно преку камерата на вашиот смартфон со тоа што нема да ви бидат потребни премногу ресурси како кај десктоп апликацијата. На овој начин YouTube фаќа сериозен чекор со конкуренти како Periscope, Meerkat и останатите сервиси кои

Read More

Еден од најпопуларните американски фестивали „Коачела“, откри дека светот во живо ќе може да го следи првиот викенд, од постоечките два колку и трае овој фестивал, по пат на „Youtube“ и да доживее дел од атмосферата која ќе се случува во Калифорнија. Во извештајот од

Read More

Google се обиде на милиони начини да ја популаризира социјалната мрежа Google +, но овој неуспешен проект продолжува да тоне без големи активности од корисниците кои автоматски добиваат профил. Исто така корисниците беа бесни кога Google одлучи да го залепи профилот на Google + со

Read More
POST TAGS: