Tuesday, Jun 6, 2023
HomePosts Tagged "време"

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне со зголемена облачност и на повеќе места со краткотраен пороен дожд и услови за појава на ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени. Во Скопје претпладне ќе биде сончево со

Read More

Метеролозите најавуваат - до четврток ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд. На повисоките планини ќе има услови за повремен снег. Во попладневните часови локално ќе има појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Од четврток ќе

Read More

Денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со локален слаб дожд кој особено ќе биде застапен во западните делови на земјава. Во текот на денот ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната

Read More

Од денеска се очекува стабилизирање на времето и благ пораст на дневната температура. Благо опаѓање на температурата ќе има само во вечерните, и раните утрински часови, и нема да има нагло опаѓање од 10 до 15 степени, како што беше изминатиот период. Минималната температура ќе

Read More

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне на места нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја. УВ-индексот ќе изнесува 5. Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала

Read More

Времето денска ќе биде малку до умерено облачно, попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. УВ-индексот ќе изнесува 5. Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени. Во Скопје

Read More

Денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Температурите минимални од 11 до 18 степени, а максималните од

Read More

Денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, така што во вечерните часови во северните делови ќе има локален слаб дожд со ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од девет до 17,

Read More

Времето денеска во Македонија ќе биде стабилно, суво и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер претежно од североисточен правец, долж Повардарието повремено ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од осум до 17, а дневната од 26 до 33 степени. Во Скопје

Read More

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен, повремено засилен ветер од североисточен правец. Во претпладневните часови во јужните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Минималната темпратура ќе се движи од 10 до 19, а максималната од

Read More