Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "возач"

Вчера во 21,00 часот во Скопје на ул.„Аминта 3-ти“, при регулирање на сообраќај приправникот за полицискки службеник Б.Ј. бил удрен од ПМВ чиј возач Ф.П (1987) не постапил по дадените насоки. Инцидентот се случил во близина на градскиот стадион додека се играше натпреварот Македонија-Шпанија и беше

Read More

Вчера во 14.30 часот во Единицата за исвестување и команда (ЕИК) Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека e нападнат. Настанот се случил на улицата  „Козле“, на последната автобуска постојка кога непознато машко лице со тупаница го удрило возачот во пределот на главата и му се заканувало

Read More

Возачот на турскиот амбасадор О.С. вчера попладне бил истепан пред Министерството за култура поради турското знаменце на службениот „мерцедедес“ на турската амбасада во Скопје, потврди МВР. Возачот пријавил во полиција дека вчера околу 16.15 часот додека бил паркиран со службеното возило пред Министерството за култура, непознато

Read More

Во страшна сообраќајна несреќа на рускиот претседателски автомобил, загина возачот на Путин, кој имаше 40 години искуство, пренесеува The Sun. Драматични снимки од несреќата се споделуваат на социјалните мрежи, а според информациите се случила во Авенијата Кутузовски. Сообраќајката ја предизвикал Мерцедес кој изгубил контрола и влетал во

Read More

Вчеравечер околу 20:25 часот на патниот премин преку железничка пруга Кочани-Скопје, на локалниот пат с.Ерџелија- с.Кадрифаково, се случила железничка незгода во која моторна гарнитура сопственост на „Македонски Железници“ АД-Скопје удрила во патничко моторно возило „Голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.Ѓ. (40) од Штип. Во

Read More

Самонаведувачки такси возила на малку позната компанија почнаа со пробно возење во Сингапур, јави Би-Би-Си. Возилата кои сами управуваат веќе некое време се хит во автомобилската индустрија благодарение на технолошките компании како Гугл или Убер кој најави автономни такси возила и во Питсбург. Во Сингапур такво такси

Read More

Доцна синоќа, по протестите, Агрон Буџаку и неговото семејство доживеале сообраќајна несреќа пред „Даре Џамбаз“, но за среќа нема повредени. Автомобилот во кој тие се наоѓале бил удрен одзади од пијан возач во голф. Голфот дури и се поткачил на тротоарот. Материјалната штета не е голема,

Read More

На вчерашните блокади на мостот Гоце Долчев за малку беше избегнат инцидент меѓу демонстрантите и возилото на Брзата помош кое ја имаше активирано сирената и се обиде да се пробие меѓу нив иако му беше отворен пат и поставените автомобили се тргнаа. Вработени од Итната

Read More

Страшна сообраќајна несреќа се случи вчеравечер во Штип, кога алкохолизиран возач удрил во велосипедист. На крстосницата од улиците „Партизанска“ и „Борис Крајгер“, возило „Алфа Ромео 156“ со штипски регистарски ознаки, управувано од 37-годишниот Г.Д. удрило во 59-годишниот штипјанец Б.Д. кој се движел со велосипедот и за

Read More