Tuesday, Sep 28, 2021
HomePosts Tagged "водоотпорен"

Apple со речиси двочасовно шоу ги претстави новите смартфони iPhone 7 и iPhone 7 Plus кои оваа година не носат револуционерни промени во дизајнот, туку повеќе внатрешни еволутивни промени што треба да им биде и најважно на корисниците, а не само надворешниот изглед кој да

Read More

Galaxy S7 Аctive подолго време се провлекува низ гласините на интернет сајтовите и сега конечно пристигнува посериозна информација која потврдува дека супер-цврстиот смартфон ќе пристигне на 10-ти јуни. „Војничкиот“ Galaxy S7 Active ќе располага со 5.1 QHD Super AMOLED дисплеј, ќе работи со моќен осум-јадрен Snapdragon

Read More

Turing Phone како што доликува на реномето на Turing Robotic Industries не е само обичен смартфон, туку има уникатен концепт на изработка на маската од течен метал што звучи премногу „кул“ иако не е ни одблиску до Терминаторот Т-1000. Turing Phone по долго исчекување конечно

Read More