Thursday, Jun 24, 2021
HomePosts Tagged "Владо Јовановски"

По налог на јавен обвинител, рано утрово приведен е Митко Чавков, поранешен директор на Бирото за јавна безбедност во МВР. Приведувањето е во рамките на истрагата за насилствата од 27 април годинава во Собранието. Во тој момент, Чавков беше директор на Бирото за јавна безбедност и

Read More

Игор Џамбазов ќе биде замена за Владо Јовановски во втората сезона на комедичната ТВ серија „Преспав“ која се емитува на ТВ Телма, но продуцентите освен најавата не открија зошто се решиле на ваков потег. Тоа беше доволно на социјалните мрежи да се прошират информации дека

Read More

Еден од иницијаторите на протестите „За Заедничка Македонија“, актерот Владо Јовановски завчера околу 21 часот, учествувал во сообраќајна несреќа, која според информациите на Макфакс се случила кај нова Железничка. Имено, сопственикот на второто моторно возило побарал да се повика полиција, бидејќи неговото возило било оштетено,

Read More

Актерот Владо Јовановски, еден од најистурените активисти на „За заедничка Македонија“ на денешниот протест порача дека на македонскиот народ не му треба божја интервенција за самиот да се уништи, како во библискиот потоп, но не кажа кој во овој случај би бил македонскиот Ное. - Кога

Read More

Ова е животната улога по која ќе го паметам Владо остатокот од животот: командант без муда, застанат на чело на армија од кукавици! Некогаш големиот актер од МНТ одработува за бившиот статист од Драмски театар, ништожни страшливци и едниот и другиот, мажи без муда што

Read More