Tuesday, Sep 28, 2021
HomePosts Tagged "видео"

Сите би сакале летово да заминеме на море, но понекогаш не сме свесни за опасностите во кои можеме да се најдеме. Погледнете ги овие совети кои можат да ви помогнат да преживеете доколку се најдете на отворено море.

Read More

Последното видео што Крис Корнел го сними е достапно на интернет. Корнел, кој почина на 17-ти мај, во 53 година од неговиот живот, ја сними песната “The Promise” за истојмениот филм на Тери Џорџ со Оскар Исак и Кристијан Бејл за жртвите на ерменскиот геноцид во

Read More

Дали некогаш ви се случило да бидете сведок на некој настан што најверојатно никогаш повеќе нема да се случи во вашиот живот. Погледнете ги овие случајности што овие луѓе успеале да ги снимат со камера. [video width="400" height="400" mp4="http://pozitiv.mk/wp-content/uploads/2017/06/19257388_156858614857233_663483721797599232_n-1.mp4"][/video]

Read More

Ново видео од крвавиот четврток беше објавено на Фејсбук, на кое, наводно, се гледа како еден од тие кои упаднаа во Собранието во раката, ставена зад грб држи оружје. Сепак, за објавената снимка нема официјална потврда дали станува збор за огнено оружје или нешто друго. Инаку, претходно,

Read More

Пратеникот од СДСМ, Максим Димитриевски објави видео од семејната забава на кое, според него, се гледа дека тој бил нападнат. Димитриевски на својот Фејсбук профил напиша дека граѓаните се свесни за обидот случајот да се изврти дека тој е напаѓачот. „Почитуван поранешен колега советник г. Петковски,

Read More

Новинар од кабелската ТВ21 од Скопје тајно сними луѓе низ Струмица на повеќе локации, притоа зборувајќи им на албански јазик. Една од локациите е ТЦ Глобал, каде новинарот сака да купи мандарини. Во Струмица нема Албанци. Иако ниту еден од анкетираните не разбира ниту збор на

Read More

И покрај физичките недостатоци на параолимпијците тоа не е причина тие да не го воодушевуваат светот со своите фудбалски мајстории во Рио. Безад Задалисгари од иранската параолимпијска репрезентација постигна неверојатен погодок на натпреварот против против Мароко. Дриблингот во стилот на Меси и реакцијата по

Read More

На бизарна видео-снимка која се појави на социјалните мрежи може да се види автомобил „трабант“ како во Источна Германија „расте“ како никогаш порано, бидејќи пожарникари од градот Опин одлучил со пумпа за вода потполно да подигне кола. Колата на почетокот се подигнала само на едната

Read More