Sunday, Sep 26, 2021
HomePosts Tagged "видео игра"

Будала работа, ја инсталирав вчера чисто да видам што е работава јер реално нетов е преплавен со информации, мемиња, туторијали, твитови и статуси по социјални мрежи. Ок, сеуште на европско тло не може да ја симнеме преку store (за android корисниците зборам) ама нели се појави

Read More

За време на најголемиот гејминг саем Е3 во Лас Вегас студиото Infinity Ward го објави првото видео од гејмплејот на новата шутерска игра Call of Duty: Infinite Warfare кој е досега најнапреден и изгледа како да се наоѓате во некој sci-fi филм управувајќи со вселенски

Read More

Кинеските и американските продуценти планираат да направат научнофантастичен трилер базиран на популарната игра од осумдесетите години на минатиот век „Тетрис“, соопшти денес нивната продуцентска куќа. Во овој филм ќе бидат вложени 80 милиони долари, а снимањето би требало да започне идната година. Во официјалното соопштение

Read More

Фановите на боречките игри со нетрпение ја очекуваат Tekken X Street Fighter која треба да ги спои двете франшизи со омилените ликови, но очигледно Namco има други приоритети и ова продолжение е одложено на неодредено време. Според продуцентот Кацухиро Харада сега во фокусот е ставена Street

Read More

Овој викенд публиката ќе има можност да го погледне новиот акционен филм Hitman: Agent 47 кој се базира на култната видео игра и ќе биде втор обид да се прикаже светот не генетски модифицираниот супер убиец кој се одметнува од својата агенција. Според првиот трејлер гледаме

Read More