Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "Вембли"

Долгоочекуваната и најавувана борба помеѓу Ентони Џошуа и Владимир Кличко, пред фантастична атмосфера на преполниот стадион Вембли, каде имаше околу 90 илјади гледачи, Британецот победи над Украинецот со технички нокаут во 11 рунда и стана новиот светски шампион! Првите четири рунди поминаа во испитување на силата,

Read More

Тотенхем своите натпревари од Лигата на шампионите ќе ги игра на стадионот Вембли во Лондон. Спарси постигнале договор со ФА за 26 милиони фунти да играат на националниот стадион бидејќи нивниот „Вајт Харт Лејн“ ќе ги намали бројот на седиштата додека покрај него се гради

Read More