Sunday, Aug 1, 2021
HomePosts Tagged "убиство"

Полицијата денеска извршила претреси и привела уште четири лица за убиството на 24-годишниот Б.И. кој беше застрелан на автобуска постојка на улицата „Џон Кенеди“ во Чаир пред една седмица, велат од МВР. Во претходната ваква акција, ден по убиството, беа приведени три лица и беше пронајден

Read More

Филип Секуловски, осомничен за убиството на 28-годишниот Мартин Јанушев, е ставен на листата за потраги објавена на веб сајтот на Министерството за внатрешни работи. МВР во четвртокот соопшти дека Секуловски е осомничен за убиството на Јанушев, што се случи пред 18 дена, а по него беше

Read More

Проститутките го чинеа Дилавер Бојку Леку живот, затоа што станал закана и пречка за помладите мафијаши, вели поранешен припадник на југословенската служба за Државна безбедност Божидар Спасиќ за српскиот портал „Ало“, коментирајќи го убиството на балканскиот бос на проституцијата во Струга – Бојку ја рашири работата

Read More

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струга, заедно со увидна екипа од Полициската станица во Струга извршиле увид на местото на убиството на Дилавер Бојку – Леку. Според првичните информации, убиството околу 17 часот го извршил непознат сторител со истрели од огнострелно оружје, на

Read More

Контроверзниот струшки бизнисмен Дилавер Бојку – Леку денеска попладне е застрелан на плажата Аква скај, потврдија за „Мета“ извори од истрагата. Непознато лице во 16.45 денеска го застрелало Бојку во пределот на главата, по што избегал од местото. Бизнисменот веднаш е пренесен во струшката болница, но,

Read More

Увидни екипи раководени од дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје вршат увид во куќа во Ѓорче Петров, каде што претпладнево биле пронајдени телата на две починати лица, соопштија од ОЈО. „Веднаш по завршувањето на увидот, екипите ќе се упатат кон селото Глумово, каде

Read More

Триесет и осум годишен скопјанец е пронајден убиен во сопствениот дома, соопшти МВР. Полицијата утринава добила пријава дека пронајдено е безживотното тело на Пецо Колчовски (1979). Телото на починатиот, кое било пронајдено во неговиот дом, било обвиткано со кабли приклучени во струја и било облиено со крв.

Read More

Денеска е шестгодишнината од протестите против полициската бруталност што избувнаа по убиството на Мартин Нешковски вечерта на 5 јуни 2011 година, за време на прославата на изборната победа на ВМРО-ДПМНЕ, пишува „Мета“. Специјалното јавно обвинителство на почетокот на минатата година го презеде во своја надлежност случајот

Read More

Двајцата осмничени за нападот на пратеникот Зијадин Села се сомничат за Обид за убиство. Основното јавно обвинителство ја преиначи одлуката, па така осомничените татко и син, наместо за учество во топла како што се товареа претходно, ќе одговараат за Обид за убиство. За нив ќе

Read More

Полицијата во Кливленд трага по маж, за кој постои сомневање дека убил човек и дека злосторството го пренесувал во живо преку Фејсбук. Полицијата наведува дека осомничениот подоцна објавил уште една видео снимка на социјалната мрежа, тврдејќи дека убил и други луѓе. Наредникот Џенифер Чач изјави дека

Read More