Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "убиено"

Младо момче прободено со нож на скопска Матка. Според првичните информации, момчето се степало со друго момче, две години постаро од него, по што двајцата извадиле ножеви, а 17 годишникот настрадал веднаш по убодот. Настанот се случил попладнево околу 15 часот, а полицијата работи на

Read More

Владица Рајковќ (28) е уапсен откако признал дека вчера навечер во селото Вратарница, кај Заечар, ја грабнал, силувал и свирепо ја убил тригодишната А.С од ова село. Но тоа не е се. Како што неофицијално дознава „RTS“ тој признал дека пред дваесеттина дена убил и

Read More

Дваесет и четири годишен гостиварец, синоќа починал откако бил застрелан со еден куршум во стомакот. На трагичниот исход му претходела расправија со едно лице околу наводен сообраќаен прекршок. За случајот повеќе детали се очекуваат во текот на денот, откако јавен обвинител ќе ги заврши истражните

Read More