Wednesday, Nov 29, 2023
HomePosts Tagged "убедлива"

Француските фудбалери одиграа шампионски натпревар против најголемото изненадување на првенството Исланд и беа супер ефикасни во првото полувреме со дури 4 гола кои беа дело на Жиру, Погба, Паје и Гризман. Во вториот дел Исланд се обиде да ја спаси својата чест и прв намали

Read More