Wednesday, Feb 28, 2024
HomePosts Tagged "убавица"

Човекот кој влезе во аналите на атлетиката, Јусеин Болт, не е еден од оние кои се фали со својот приватен живот. Многу малку знаат дека кога најбрзиот човек на планетата ги напушта атлетските стадиони и се враќа дома во Јамајка, го чека вистинска убавица. Се

Read More

Иако Исланд, најголемото изненадување на овогодинешното европско првенство во фудбал ЕУРО 2016, го напушти натпреварувањето по поразот од Франција, оваа држава, која на многумина им стана фаворит, сепак се избори за една титула. Арна Ир Јонсдотир има 21 година и на Исланд и ја донесе титулата

Read More

Штедливата убавица Марго Роби има милиони, а живее со своето момче, режисерот Том Акерлеј и со четири цимери во изнајмен стан во Лондон. Холивдуската убавица тврди дека тоа сосема ѝ одговара. „Глупаво ми е непотребно да се трошат парите на нешто што не ми треба. Живеам

Read More