Sunday, Jan 29, 2023
HomePosts Tagged "турско кафе"

Дајте му посебен вкус на вашиот омилен будилник, утринското турско кафе, и додајте кардамом Потребни состојки: * 230 милилитри вода * 1 лажица турско кафе * 1/8 лажица кардамом * Шеќер (по избор) Начин на подготовка: Сипете ја водата и шеќерот во ѓезве и почекајте да зовријат, па тргнете ги од оган

Read More